Gamze Otel » Sarımsaklı

Sarımsaklı

Ayvalık’ın, plajlarıyla ismini dünyaya duyurmuş tatil cenneti Sarımsaklı, uzunluğu 10 kilometreyi bulan kumsallarıyla birçok ödülü de kazanmış durumda. Bu yüzden kışları sakin ve sessiz olan belde, yazları yerli ve yabancı turist akınına uğruyor. 

Ayvalık’ın merkezinden 8 km uzaklıkta olan Sarımsaklı’ya, taksi ve dolmuşlarla gece geç saatlere kadar ulaşım imkanı mevcut. Sarımsaklı otogarı ise plaja yürüme uzaklığında. 

Halk plajı olan kumsal; kafeler, restoranlar, yazlıklar ve Sarımsaklı otelleri ile çevrili. Denize yakınlığı ve deniz manzaralı odalarıyla öne çıkan Gamze Otel, aynı zamanda bölgedeki ender yarım pansiyon hizmeti sunan tesislerden.  

Plajları kadar eğlence merkezleriyle de cezbeden Sarımsaklı'da gündüzleri doyasıya serinleyip, güneşlenirken akşamları çevredeki kafe, bar ve gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz. Ayrıca sahildeki dükkanlarda Sarımsaklı'ya has hediyelik eşya çeşitleri mevcut. 

Sarımsaklı'daki tatiliniz esnasında dilerseniz çevredeki turistik alanları da ziyaret edebilirsiniz. Cunda Adası ve Şeytan Sofrası bu yerlerin başında geliyor. Cunda Adası’nda, eski Rum evleri ve Arnavut kaldırımlı sokaklar arasında tarihi bir yolculuğa çıkabilir, Şeytan Sofrası’nda büyüleyici bir gün batımı manzarasına tanıklık edebilirsiniz.